Sport - PILATES

Cvičení vymyslel Joseph H. Pilates před více než 100 lety, existuje tedy pouze jedna odnož/metoda, protože zakladatel je jediný. Postupem času se však z této metody vyvinula řada směrů, které s klasickým PILATES ale nemají mnoho společného.

Pilates upřednostńoval cvičení bez pomůcek, pouze na podložce. Pomůcky, případně stroje, které se k PILATES používají, nejsou v žádném případě nadstavbou původní metody, ale eliminují nedokonalosti těla cvičence. Cvičení zjednodušují.

PILATES

Metoda tvaruje tělo na základě spolupráce mysli a těla (filosofie PILATES vychází z řady východních nauk). Cviky vychází z jádra těla, tzv. Power House – z břišních svalů a svalů spodních zad. Hlavním cílem je posílení právě těchto svalů. Propracovává ale také svaly zádové, břišní a hýždové, čímž se u cvičence vytváří správné držení těla. Správným dýchání, pozorností na koordinaci pohybů a přesným provedením cviků, získáme zdravé, pružné a spokojené tělo.

PILATES celkově vypracovává dlouhé, štíhlé svaly. S důrazem na správné dýchání okysličuje svaly a podporuje cirkulaci krve. PILATES nevyčerpává spíše dodává energii.

PILATES je vhodné pro:

  • lidi pro které je důležitá koncentrace a kondice
  • lidi s chronickou bolestí zad
  • lidi s nadváhou
  • lidi trpící stresem
  • lidi se zájmem o prevenci osteoporózy, inkontinence
  • sportovce
  • lidi s opakovaným napěťovým zraněním

Velmi vhodné jako aktivita pro těhotné a děti - problémy s páteří, těžké školní tašky,
nulová sportovní aktivita, vysedávání u PC.

Cvičit je třeba 2 - 3 x týdně, s ohledem na svalovou pamět. Po 10 lekcích, začínáte pociťovat změny,
za 20 lekcí si změn všimnou i ostatní a za 30 lekcí budete mít "jiné" tělo.

Rychlý kontakt

Tyršovo náměstí 641 mapa Telefon: (+420) 565 650 303
396 01 Humpolec E-mail: info@kasalka.cz